Llogaria më e mirë e pagave

Llogaria më e mirë e pagave

Me mbërritjen e vitit të ri, majat e llogarive më të mira të listës së pagave të vitit janë prezantuar edhe një herë dhe siç është parë tashmë në vitet e mëparshme, një vit më shumë ajo përsëri kryeson renditjen nga Llogaria e pagave bankinter.

Llogaritë më të mira të pagave të vitit 2017

Kjo llogari ofron, si çdo vit, opsionin më të mirë me një ofertë në 0 komisione dhe me vetëm 5% interes, e cila ndodh gjatë vitit të parë.

Ata prerë për një konkurrencë më të mirë

Sidoqoftë, gjatë ditëve të fundit, shumë llogaritë e pagave Ata kanë filluar të ulin interesin që u dhanë klientëve të tyre për shumën e kursimeve që klientët kishin në llogaritë e tyre. Disa nga llogaritë që kanë filluar të ulin interesin janë llogaria e vetme dhe llogaria e lirisë (të dyja llogaritë e Banka mediolanum) dhe Llogari me shumë llogari La Caixa.

Për llogari të imagjinbank Ju mund të shihni një pengesë pasi ata kanë eleminuar dhuratat që u dhanë klientëve të tyre, të tilla si një byzylyk fitnesi; megjithatë ata mbajnë pajtimin që ju u jepni përdoruesve të tre muajve të netflix falas.

Komisionet dhe paga minimale

Brenda komisionet dhe paga minimale që kërkohet për llogarinë apo edhe qëndrueshmërinë me llogarinë, janë gjëra të rëndësishme për të lexuar në të gjitha llogaritë, pasi ajo ka ndryshuar me gati 50% në të gjitha llogaritë e pagave.

Opsionet më të mira

Brenda opsionet më të mira, Plus Bankinter, El banco Popular dhe Cajamar Ato janë mundësi të shkëlqyera, duke ofruar përparësi të mëdha për llogaritë e pagave që mund të gjenden në treg. Përveç kësaj, kombinimi i të treve mund të japë një shpërblim shumë të lartë dhe një mungesë të komisioneve.
Paga e banuar, oferta te njejta

Megjithëse ndryshon çdo vit, këtë vit shumë subjekte kanë arritur të mbajnë ofertat e tyre për të gjithë klientët që tashmë kishin pagën e vendosur.

Lajmet në ditët e fundit

Llogaria më e mirë e pagave

Megjithëse janë bërë disa ndryshime këto ditë, më të dukshmet kanë qenë në dy lloje të llogarisë: ata që japin një% interes në këmbim të kursimeve të vendosura nga klientët e tyre dhe ata që u japin dhurata klientëve të tyre për depozitimin e kursimeve në fjalë.

E para nga këto llogari kanë filluar të ulin kompensimin që ata ofrojnë. Llogaria e vetme dhe llogaria e lirisë ata kanë ulur% në 1,75%, që është një rënie e konsiderueshme nëse e krahasojmë me atë të mëparshmi, i cili ishte 2,5%. Nga ana tjetër, shumë-llogaria që mund të gjendet në la Caixa nuk paguan më klientët e saj, kështu që është një produkt me 0% TIN.

L llogaritë e pagave të dhuratavePër shembull, llogaria imaginabank ka ndryshuar ofertën e saj dhe ka eleminuar dhuratat për klientët e saj. Sidoqoftë, ajo vazhdon të ofrojë njërën prej tyre: 3 muaj hyrje në Netflix.

Nëse po mendoni të zgjidhni një llogari të pagave për këtë 2017 por ende nuk e dini se cilën, ne do t'ju japim një listë të llogaritë më të mira të pagave në rregull, kështu që ju mund të zgjidhni atë që i përshtatet më mirë nevojave tuaja.

Llogaritë e pagave

Llogaria më e mirë e pagave

Bankinter

Më e mira pa dyshim, dhe siç ka ndodhur në vitet e mëparshme, është Bankinter. Kjo llogari e pagave ka 0% në komisione, gjë që e bën atë shumë tërheqës për përdoruesit. Ai gjithashtu ka një prill 5% vitin e parë, duke zbritur në 2% të dytin.

Për të hyrë në këtë llogari, bilanci minimal që ju duhet të paguani është 5.000 euro dhe ka qasje në një kartë krediti falas. Klientët me këtë kartë kanë qasje në më shumë se 8.000 ATM në të gjithë botën.

Numëroni ju dhe mua. Llogaritë e ti dhe unë jemi llogari ideale për njerëzit që duan të paguajnë gjysmën e shpenzimeve të tyre. Kjo llogari është falas dhe e papaguar. Përveç kësaj, u ofron të dy palëve një kartë në mënyrë që ata të mund të menaxhojnë çdo lloj lëvizjeje pa problem.

Banka Popullore

La llogari popullore e listës së pagave u ofron klientëve të saj një TV Samsung HD 24 inç.

Llogaria e pagave në bankën Cajamar

Llogaria e pagave në bankën Cajamar ekziston një depozitë me afat të caktuar me të cilën do të keni likuiditet të plotë.

Kjo lloj llogarie mund të kontraktohet nga 6 në 24 muaj dhe mund të bëhet në pagesa interesi në kushte të ndryshme, nga mujore deri në skadimin e llogarisë.

Minimumi i kërkuar për këtë llogari është 3.000 euro dhe norma e interesit është fikse. Në këtë lloj llogarie, lejohet një anulim i hershëm ose i pjesshëm i llogarisë.

Është një llogari pa rrezik investimi dhe me likuiditet të mirë.

Llogaria e pagave mediolanum

Faleminderit për këtë llogaria e pagave mund të keni zero komisione, përveç aksesit në karta falas dhe aksesit në produkte të ndryshme të njësisë ekonomike thjesht për të qenë klient.

Njerëzit që vendosin të kenë këtë llogari kanë qasje të plotë në administrimin dhe mirëmbajtjen e llogarisë në fjalë, në një mënyrë plotësisht të personalizuar. Depozitimi i çeqeve në euro dhe lëshimi i çeqeve bankare.

Llogaria e pagave Openbank

Llogaria më e mirë e pagave

Shtë një nga llogaritë që ofron 0% për gjithçka. Domethënë, 0 euro për hapjen e llogarisë, 0 euro për mirëmbajtjen e llogarisë dhe 0 euro për mbylljen e saj. Përveç kësaj, njerëzit që e kanë këtë llogaria e pagave, jepni deri në 1% rimbursim për të gjitha faturat kryesore të familjeve.

Përveç kësaj, kjo llogaria e pagave Kjo ju jep mundësinë e avancimit të listës së pagave tuaja me një para-kredi të para-dhënë. Kjo i nënshtrohet miratimit të bankës.

Vetë Bankë

kjo lloji i llogarisë së vetë bankës Ata nuk kanë ndonjë kosto të hapjes dhe nuk do të japin kosto anulimi ose qëndrueshmërie. Për më tepër, mund të kërkohet një kartë krediti klasike ose ari, megjithatë, karta duhet të aprovohet nga njësia ekonomike.

Llogari me më shumë se 9.500 ATM ku mund të menaxhoni me kartën tuaj dhe të menaxhoni paratë tuaja.

Për më tepër, në rast se nuk keni një listë të pagave ose nuk mund të ndryshoni, duhet të bëni vetëm të ardhura mujore në këtë llogari si listë pagash dhe të vazhdoni të përfitoni nga të gjitha përfitimet.

Llogaria e pagës llogari e vetme mediolanum

Një llogari që ju ofron interes të lartë, me një komision, si dhe mirëmbajtje që mund të jetë falas, në varësi të asaj që vendos banka. Namedshtë emëruar llogari e vetme, sepse është një llogari 0 kosto me rregulla shumë fleksibël që i përshtaten secilit klient.

Përveç kësaj, ajo ofron mundësinë e hapjes së një llogarie të dytë pa komisione, përveç karta falas.

Llogari e mediolanumit të lirisë

Një llogari që do t'ju japë komisione të larta me një kosto të ulët. Shtë një llogari për njerëzit që duan të ndihen të lirë në të Menaxhimi i llogarisë.

Përveç kësaj, kjo ju lejon të hapni një llogari të dytë plotësisht falas dhe të keni karta unike. Ajo gjithashtu ka bizum, një shërbim që ju lejon të bëni çdo lloj pagese përmes telefonit tuaj celular. Përveç kësaj, duke qenë pjesë e botës mediolanum, ju keni përfitimet në të cilat të gjithë klientët kanë qasje.

Llogaria e pagave Llogaria Cajamar 360

Llogaria më e mirë e pagave

Një llogari me përparësi të dukshme, pasi ofron 3% TIN me bilancet nga 3.000 deri në 12.000 euro. Ju gjithashtu keni një kartë krediti pa ndonjë kosto ose mirëmbajtje.

Llogari e popullarizuar e pagave me llogari bonus

La llogari popullore bonus, ofron më shumë përfitim për paratë tuaja me një prill 0.75%. Për më tepër, shlyerja e llogarisë bëhet me skadimin e llogarisë. Afati i kësaj llogarie është 13 muaj dhe një anulim i hershëm mund të bëhet kur klienti e kërkon atë.

Ajo gjithashtu u ofron klientëve të saj të gjitha kartat që kemi një plan. Këto karta nuk do të përfaqësojnë shpenzimet e komisionit ose shpenzimet e administratës; Ky sistem quhet plani 0. Ky plan u jep klientëve zbritje shumë të rëndësishme dhe mundësi të ndryshme të kohës së lirë të përshtatura për secilin klient.

Llogaria mesdhetare BMN

Edhe pse Llogaria BMN Ka një listë të gjatë të kërkesave për të qenë klient, është e vërtetë që përfitimet janë gjithashtu shumë të larta.
Kërkesat janë: të keni të paktën dy fatura të debitit direkt dhe të shpenzoni të paktën 900 euro për blerje ose operacione çdo tremujor. Ju gjithashtu duhet të bëni sigurime me një kosto prej 150 euro në vit dhe që bilanci tremujor të tejkalojë 10.000 euro në vit.

Siç mund ta shihni, lista e llogaritë më të mira të pagave Nuk është shumë i gjerë, por jep disa mundësi, të përshtatura për lloje të ndryshme të klientëve.

Mos harroni se edhe pse ato duken produkte të thjeshta bankare, duhet të shikoni disa pika në të gjitha llogaritë e pagave për të shmangur surpriza shtesë.

Ndër pikat që duhet të merrni parasysh përpara se të zgjidhni një llogari të pagave ose një tjetër janë: komisionet që ju ofrojnë dhe zgjidhni ato që zakonisht ofrojnë 0 komision. minimumi i pagës çfarë secili nga llogaritë e pagave. Përjetësia, e cila mund të jetë deri në 48 muaj në këmbim të dhuratave.

Së fundmi, lidhja duhet të merret parasysh. Shumë banka kërkojnë vetëm që lista e pagave të lidhet për këtë llogari, megjithatë, disa përpiqen të gjenerojnë blerje të produkteve të tjera si kartat e kreditit apo edhe sigurime të të gjitha llojeve.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.