Softueri ERP për kompaninë tonë, një ndihmës i domosdoshëm

Ndërmarrja e urtë ERP X3

Në shumë vende, si dhe në shumë faqe në internet për ekonominë, ata zakonisht flasin për fenomenin e sipërmarrësit, diçka tashmë e përditshme, por jo mjetet dhe nevojat e tyre. Sot ju doni të filloni një kompani, të domosdoshme në softver Do të ishte të kesh një faqe në internet, një profil shoqëror, një adresë emaili dhe një softuer ERP. Shumë prej jush nuk do ta dinë kuptimin e fjalës ERP, një term që i referohet softuerit përgjegjës për të kontrollojnë burimet e kompanisë.

Por aktualisht një softuer ose një program ERP nuk është më një katalog i thjeshtë për të qenë një mjet që tregon stokun që kemi, gjeneron faturat e nevojshme, ne mbani llogaritë e biznesit tonë ose na ndihmon ta menaxhojmë më mirë dhe madje mund të shoqërohet me një bazë të dhënash të klientëve për të përmirësuar strategjitë tona të marketingut.

Aktualisht, nëse doni të keni një themel të fortë për biznesin tuaj, për kompaninë tuaj, Softueri ERP është i domosdoshëm. Aktualisht ka shumë lloje të këtij programi në treg, të gjithë mund t'i ndajmë në zgjidhje me Burim të Hapur dhe zgjidhje të pronarit. Midis OpenBravo Open Source del në pah, një softuer shumë i mirë, por që ka një problem të vogël, diçka e rëndësishme për një kompani: nuk ka mbështetje.

Softueri i Lirë ka virtytet e tij, por edhe defektet e tij, një defekt është se varet nga një komunitet që të ketë mbështetje, nëse gjendet një problem, duhet të prisni që komuniteti të merret me të, kështu që në nivelin e biznesit, të keni një gabim ose një problem mund të shkaktojë edhe humbje prej miliona eurosh. Gjëja logjike do të ishte të përdorte një opsion të pronarit, por brenda këtyre zgjidhjeve ndoshta më e mira është ajo e ofruar nga SAGE në katalogun e saj. SAGE ka qenë një nga kompanitë pioniere në këtë lloj softueri.

Sage ERP X3 Enterprise përfshin qasje të ndryshme në aplikacionin tuaj dhe një CRM

SAGE së fundmi ka lansuar një version të ri të ERP-së ​​së tij, SAGEERP X3 Ndërmarrje. Një version i ri i përmirësuar që përshtatet me nevojat e reja ekonomike të momentit. Ndër këto risi është origjina dhe destinacioni i TVSH-së. Siç e dini mirë, tani në Evropë përcaktohet TVSH-ja e blerësit, jo e shitësit, kështu që ju mund të keni më shumë se 30 lloje të ndryshme të TVSH-së. Sage ERP X3 Enterprise menaxhon mirë TVSH-të e ndryshme dhe mund të hartoni fatura të ndryshme në përputhje me rrethanat. Por forca e Sage ERP X3 Enterprise është shpejtësia dhe arritshmëria.

Ndonjëherë, në vëllime të mëdha të shitjeve, disa sekonda mund të nënkuptojnë humbje të mëdha, kështu që Sage është përpjekur të zvogëlojë ato kohë edhe më shumë, gjithashtu ka përdorur ndërfaqen e internetit si një pikë menaxhimi, interesante që jo vetëm që do të na lejojë që të hyjmë shpejt në sistemin tonë por mund ta bëjmë nga çdo terminal pa pasur nevojë të infektojmë ose rrezikojmë sistemin. Aplikacionet për celularë janë një tjetër pikë interesante. Sage ERP X3 Enterprise ka aplikacione për shumicën e platformave mobile kështu që ne mund të përdorim menaxhimin tonë në Sage ERP X3 Enterprise në çdo kohë nga tableti ynë ose nga smartphone-i ynë. Kjo do të bëjë të mundur që ne të kontrollojmë stokun ose shitjet pa qenë e nevojshme të jemi të pranishëm në selinë e kompanisë ose para kompjuterit me softuerin e instaluar.

Sage ERP X3 Enterprise gjithashtu ka një softuer CRM të integruar në sistemin e tij, kjo është një bazë të dhënash me klientët, veprimet e marketingut, etj. Në shumë programe ERP kjo është e veçantë dhe duhet të lidheni manualisht në mënyrë që të dy mjetet të funksionojnë si një. Ndoshta në përgjigje të kësaj nevoje, Sage ka vendosur ta zbatojë këtë veçori në softuerin e saj. Por ajo që është me të vërtetë interesante është mbështetja e saj, mbase ajo që bën ndryshimin. Sage ka mbështetje nga dita e parë, kështu që nëse ka ndonjë problem me instalimin, me pajisje të caktuara ose një defekt, ekipi do ta rregullojë atë sa më shpejt që të jetë e mundur.

Nëse jeni vërtet në ato momente në të cilat po krijoni një kompani ose keni menduar për blerjen e softuerit të këtij lloji sepse në atë kohë nuk e keni bërë, Sage ERP X3 Enterprise është një mundësi e mirë, nuk mendoni?


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Vendet Xavier dijo

  Përshëndetje Joaquín, faleminderit para së gjithash për përmendjen e Openbravo. Më lejoni, megjithatë, një sqarim shumë të rëndësishëm në këtë rast: Openbravo ofron mbështetje.

  Openbravo është një kompani tregtare e softuerit të lirë, me një model biznesi të bazuar në pajtim. Klientët paguajnë për një pajtim dhe në këmbim marrin një sërë shërbimesh, të tilla si aksesi në azhurnime, të cilat mund të mbulojnë funksione të reja ose zgjidhjen e gabimeve të mundshme (në këtë rast me SLA të përcaktuara). Partnershtë partneri zyrtar përkatës i zbatimit i cili gjithashtu ofron shërbime evolucionare ose korrigjuese të mirëmbajtjes. Prandaj, në këtë nivel, një model krejtësisht i ngjashëm me prodhuesit tradicionalë të programeve kompjuterikë. Sipas nevojave të tyre, klienti zgjedh midis dy edicioneve, Professional dhe Enterprise, të zbatueshëm për 2 zgjidhjet tona aktuale, Commerce Suite dhe Business Suite.

  Përveç këtyre dy edicioneve komerciale, Openbravo shpërndan gjithashtu një botim të Komunitetit për Business Suite. Kjo është plotësisht falas, pa qasje në funksionalitete të përparuara dhe këtu është, pa qasje në asnjë lloj mbështetjeje profesionale nga Openbravo ose partnerët e saj. Prandaj nuk është botimi që ne rekomandojmë në çdo rast për një sistem prodhimi të këtij lloji.

  Falë kësaj strategjie, ne tashmë kemi një rrjet partnerësh që u shërben klientëve në më shumë se 60 vende, në sektorë të ndryshëm, megjithëse fokusi i strategjisë sonë tani është Shitje me pakicë, me Commerce Suite.

  Përshëndetje.