Најевтините хипотеки на шпанскиот пазар

Најевтините хипотеки на шпанскиот пазар

Најевтините хипотеки на шпанскиот пазар Тие се оние кои не само што имаат ниска каматна стапка, туку исто така имаат подобра врска помеѓу ниските каматни стапки, минималната врска, нула провизии, помалку врски со клиентот, и тие се исто така оние што барем избегнуваат отворање на провизија хипотеката за заем. Следно сакаме да ви го покажеме десет најевтини хипотеки со подобри услови на пазарот.

ИНГ Директен

Портокаловата хипотека на ING Direct Во моментов е на првата позиција, бидејќи ниту една друга банка не започна со хипотека толку конкурентна како оваа. Со минимална камата од Еурибор + 0,99%, оваа хипотека е ослободена од провизии и потребно е само да се направат две задолжителни осигурувања: осигурување од дом и необврзувачко, но поврзано осигурување на живот. Хипотека која има 0% провизија за отварање, 0% провизија за сурогација и 0% за целосно или делумно повлекување покажува дека несомнено е најдобрата хипотека во моментов на пазарот. Можете да аплицирате за оваа хипотека со минимален рок од 9 години и максимум 40 години, се додека датумот на достасување не надминува 75 години.

Медиоланум банка

En Второто место меѓу најевтините хипотеки на шпанскиот пазар е проследено со хипотеката Слобода + од Банко Медиоланум што во моментов нуди најмал интерес што може да го најдете на пазарот со камата од Еурибор + 0,90%. Исто така, претставува низа предности како што се минималната врска помеѓу две осигурувања, задолжителниот дом и поврзаниот живот, максимален рок до 30 години и финансирање за купување на прв или втор дом. Е Исто така, може да се побара хипотека за реновирање, но потребно е да се биде клиент на Банко Úнико, што е да се каже, дека покрај тоа што имаат платен список, тие имаат склучено договор со производ во Банко Медиоланум.

Unoe банка

Трето наоѓаме хипотека понудена од Уное банка со една од најниските каматни стапки (Еурибор + 1,10%) со максимален рок до 35 години и склучување договори за две задолжителни осигурувања. Треба да се напомене во оваа хипотека дека доколку носителот не сака да ја стекне врската, тој би можел да биде ослободен од неа за камата од Еурибор + 1,75%. Без провизии, каматна стапка применета на хипотеката Уное Е се утврди врз основа на производите договорени со субјектот.

Банко Сантандер

Продолжуваме со најевтините хипотеки на шпанскиот пазар како што е Банко Сантандер, еден од најнапредните субјекти на финансискиот пазар, во овој случај за купување на прв или втор дом со ниска камата од Еурибор + 1,25%. Побарајте од носителот директно задолжување на платниот список и три потврди, извадете две осигурувања, едното за живот, а другото за дома и користете кредитни картички најмалку три пати во четвртина. Без надомест за отворање или такса за повлекување, ова е несомнено една од најсигурните хипотеки на пазарот.

Најевтините хипотеки

Abanca

Хипотеката Мари Кармен де Абанка се позиционираше на петтата позиција благодарение на атрактивните услови што ги претставува. Покрај тоа, Абанка го намали распонот и е утврдена со камата на Еурибор + 1,25. Барањата за склучување договори се поврзување на три осигурувања (дом, живот и заштита на плаќање) и директна дебито на платата на носителот на заемот со минимален износ од 600 € месечно. Во случај да нема платен список, за тој износ се потребни месечни приходи.

Officeadirecta.com

Вообичаена хипотека за домување на Oficinadirecta.com Ставен е на позицијата број шест благодарение на интересот од Еурибор + 1,25%, без провизија за отворање и со максимален рок до 35 години. За да го склучи договор, носителот на заемот мора да има месечен приход од 3.000 евра, врската со договор за две задолжителни осигурувања и кредитна картичка и дебитна картичка. Со оваа бонус хипотека може да имате корист од подобрување на каматната стапка ако најмите дел од Директни канцелариски финансиски услуги.

Отворена банка

На седмото место е хипотеката на Опенбанк со камата од Еурибор + 1,25% и со мандат до 30 години. Исто така, треба да се напомене дека финансирањето на оваа хипотека е за купување на првиот и вториот дом. Во врска со врската, ќе биде потребно да се склучи договор за осигурување од дома, директно задолжување на платниот список и три потврди, како и кредитна картичка и дебитна картичка. Покрај тоа, се бара клиентот да биде сопственик на А. Отворете сметка за платен список или оперативна сметка за проверка.

Банка Триодос

Друга хипотека што го намали диференцијалот во последните месеци е Хипотека на банка Триодос што е на осмото место благодарение на поволните услови, вклучително и провизија за нула отворање и интерес за Еурибор + 1,20% за време на рокот на отплата. Диференцијалот на оваа хипотека ќе зависи од енергетската класификација на домот што ќе се финансира. Покрај тоа, таа нема споредна клаузула, ниту каматната стапка ќе се промени по првата година, што ја прави хипотека внимателно да се разгледа.

ефтини хипотеки

Bankinter

Во претпоследен и последен Меѓу најевтините хипотеки на шпанскиот пазар се хипотекарен грев и хипотекарен грев Мас од Банкинтер, обајцата со камата од Еурибор + 1,50%, но со таа разлика што кај првиот може повторно да се издвојат износите што биле амортизирани, додека втората е предодредена за набавка на дом што може да одговори како единствена гаранција.

Сите овие хипотеки се создадени за поширока јавност, а не за специфичен тип на група. Тие финансираат до 80% од вредноста на проценката на домот за кој сакате да се одлучите и се меѓу десет најевтини хипотеки на шпанскиот пазар. Да се ​​чувствувате пријатно во нов дом започнува со тоа што ќе се чувствувате пријатно со хипотеката. Домот, како хипотека, е инвестиција во која мора да земеме предвид одредени аспекти со цел не само да се добие најевтината хипотека, но оној што најдобро одговара на нашите потреби.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Хуанфе dijo

    Што се однесува до хипотеките, веќе не верувам во ниедна банка, јас сум до врв што ако затвориш навредлив, под, таван, и згора на тоа, IRPH, се засити од мене, на крајот решив дека сето ова нештата ќе ми земат колективни поплаки и јас сум навистина многу среќен.