Какви се ВИПС картичките?

випови Секако, VIP картичките се пластика што не е достапна за ниту еден корисник, а веројатно не и за вас. Само на најдобри клиентиОние кои имаат многу моќна сметка за штедење се во можност да пристапат до ова специјално платежно средство. Ова е прва и многу важна разлика на оваа картичка во однос на останатите. Во секој случај, тие се достапни во тековната понуда на банките преку предлог што е приемчив само за најпривилегираните. Не залудно, ако овие картички се разликуваат по нешто, тоа е затоа што тие нудат низа ексклузивни услуги за нивните сопственици.

неговата пластика кои обезбедуваат низа привилегии, така што разликата е една од постојаните при употребата на ова платежно средство. До тој степен што барањата за пристап до овој банкарски производ се само на дофат на неколку. Поради оваа причина, може да се каже дека тие се персонализирани врз основа на карактеристиките што ги дава секој корисник. И секако, со трошоци во управувањето и одржувањето на истите поголеми отколку во таканаречените традиционални картички.

Во секој случај, мора да имате предвид дека во услугите и поволностите што ги нудат овие картички, луксузот преовладува над другите карактеристики. Не зборуваме за нормална картичка во класична смисла на дефиницијата. Ако не е многу добро дефиниран банкарски производ што е наменет за клиенти со поголема куповна моќ. Со приход што не е достапен за ниту еден работник. И поради оваа причина им треба диференциран модел на пластика во сите негови аспекти.

ВИПС: со ексклузивна кредитна линија

Ако сте примач на една од овие кредитни картички, треба да знаете дека таа вклучува навистина експанзивна линија на проширување. И тоа не е она што картичките може да ги имате за вашиот секојдневен живот. Бидејќи, всушност, тие вклучуваат а трајна кредитна линија, и повеќе експанзивно, што може да достигне дури и до 100.000 евра во најагресивните понуди од финансиски институции. Од друга страна, овие износи се поддржани од приходите на нивните сопственици, бидејќи пред да им дадат, тие ви даваат рентген на вашата моментална финансиска состојба. Особено за да покажат дали тие ќе го одобрат тоа или не.

Друга од неговите најрелевантни карактеристики се состои од вклучување широк спектар на осигурување (помош во патувања и несреќи, главно), со поголема покриеност и придобивки. Така што на овој начин, вие сте позаштитени од можни непредвидени ситуации. Со предност што нема да мора да плаќате ниту евро. Бидејќи тие се бесплатни и се продаваат исклучиво за најдобрите клиенти на субјектот. Со профит над оној што го обезбедуваат други помалку барани кредитни картички.

Со луксузни програми

Луксузни Туристичките услуги се уште еден од најголемите придонеси на овие ВИПС картички за најексклузивните клиенти. Не е изненадувачки, тие генерираат широк спектар на туристички услуги, како што се оние поврзани со хотели, патувања, пакети туристички, па дури и додатоци за одмор. Еден од директните ефекти на нив е тоа што можете да имате корист од важни попусти на нивните стапки. Па дури и да учествувате во многу елитни луксузни програми каде било во светот. Само со презентирање на една од овие кредитни картички. За да можете да живеете како што одговара на вашиот социјален статус. Во оваа смисла, тоа е секако многу ограничувачка класа картички.

Затоа, тоа е средство за плаќање кое е многу специјализирано за патувања и за сè што има врска со тоа. Бизнис патување. Со многу специфична дестинација што сигурно не можете да ја најдете во друга класа поконвенционални кредитни картички. Од друга страна, и покрај тоа што сте многу ексклузивна картичка, можете да генерирате значителни заштеди на сите трошоци што од сега ќе ги правите. Дури и добивање на низа бесплатни и исклучително ексклузивни услуги што можат да ја задоволат побарувачката за ваков вид профили кај корисниците.

Трошоци на најсложените картички

Во секој случај, не заборавајте дека ќе мора да претпоставите поголема цена на издавање и одржување во споредба со другите платежни средства. Бидејќи има стапки што можат да достигнат до годишен надоместок до 200 евра приближно Не залудно, тоа е патарина со која ќе мора да се соочите за да се разликувате од останатите смртници. До тој степен што можете да ја амортизирате оваа цена за многу неколку месеци. Точно е дека тоа ве чини повеќе пари, но исто така ви нуди и повеќе услуги и услуги. Што е на крајот на денот за што станува збор за договарање на овие банкарски производи.

Исто така, каматните стапки што ќе важат за вас за користење на кредитни линии не се претерани. Ова во пракса значи дека тие не се навредливи. Ако не, напротив, се движи во вилушка што се наоѓа помеѓу 7% и 12%, во зависност од условите на договорот. Кога е вклучена одредбата за можност за повлекување готовина од сите банкомати. И во оние лоцирани во националната географија, и во странство. Со многу одлична алатка за патувања што од сега ќе ги правите.

Најелитни картички

картички Со цел да видите како овие типови картички се всушност наменети за клиентите на ВИПС ширум светот, ништо подобро отколку да откриете некои од најрелевантни модели. Beе биде многу практичен начин да проверите што ви нуди ова средство за плаќање. Во случај во секое време да ви требаат нивните услуги. И покрај она во кое може да верувате на почетокот, скоро сите банки имаат пластика од овие карактеристики. Иако одржувањето на низа разлики кои го сочинуваат идентитетот на истите.

Една од картичките што го исполнуваат овој посебен услов е златната виза што Уникаха ја лансираше на пазарот и која исто така ви нуди привилегија за врвна услуга. До точка на зголемување на границата на највисоки трошоци, па дури и да има подобри придобивки насекаде во светот. Од друга страна, ќе го имате осигурувањето со најдобро покритие и целосно бесплатно, како што е вообичаено во овој вид на специјални средства за плаќање. Формиран е како еден од стандардните модели во таканаречените картички ВИПС.

Со персонализирани услуги

Продолжувајќи со оваа комерцијална линија, постои уште еден модел на пластика што го претпочитаат најдобрите клиенти на банките. Тие се групирани под името Глобал Платинум. Тие ви овозможуваат пристап до ексклузивната линија на клиенти што нуди персонализирано внимание во скоро сите достапни услуги. Иако можеби нивните туристички попусти се една од куките што издавачите ги користат за дистрибуција на ова платежно средство меѓу нивните најексклузивни клиенти. До тој степен што ќе бидете во подобри услови на добијте попусти помеѓу 3% и 8% во хотели, изнајмувања автомобили и ресторани, меѓу некои од најрелевантните.

Од друга страна, не можете да заборавите дека преку таканаречените ВИПС картички е претставена со широк спектар на забава, висока удобност, сместување со пет starвездички итн. Со кредитни линии над дури 10.000 евра, но со нормална каматна стапка што е практично иста со онаа на најконвенционалните платежни средства. Помош за патување и осигурување од несреќен случај до повеќе од еден милион евра се исто така вклучени во понудата. На кратко, со поголема ексклузивност и на одреден начин за неколку приматели, бидејќи нивните барања се значително повисоки отколку во другите видови побарувања.

Удобност и луксузни програми

злато Друг од најрелевантните аспекти на овој вид платежно средство е дека удобноста преовладува над другите размислувања. Еден од нејзините главни предлози се заснова на нудење на носителите на важен план за попуст за да можете да уживате во најдобрите туристички услуги низ целиот свет. До степен до кој а програма за ексклузивна лојалност со најважните хотелски ланци, компании за рекреација или дури и да резервираат најлуксузни автомобили на која било дестинација во светот. Само со презентација на која било од овие карактеристики.

Секако, се заснова едно од побарувањата за ангажирање на една од овие картички ексклузивна програма за престој во најдобрите хотели во светот. Со повластен третман при вработување на каква било услуга, вклучително и резервации во простории или правење на било каков вид екскурзии во околината. Тоа е знак дека оваа картичка што ја имате во моментот не е наменета за останатите смртници. Не е изненадувачки бидејќи на крајот на денот зборуваме за многу бараните картички ВИПС. Дали сакате да ангажирате некој од нив? Се разбира, нема да биде многу лесно да се спроведе оваа постапка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.