Si të punoni në Lidl

Si të punoni në Lidl

Gjetja e një pune nuk është një detyrë e lehtë. Duhet të jesh shumë me fat për ta marrë atë në një kohë të shkurtër. Për këtë arsye shumë kërkojnë të kenë vend në disa supermarkete pasi dihet se janë ata që kërkojnë më shumë punëtorë. Sepse, Po t'ju tregojmë se si të punoni në Lidl?

Është një nga zinxhirët e lirë të supermarketeve që po investon më shumë në Spanjë dhe ata janë gjithmonë të hapur për aplikime. Por, për të qenë i suksesshëm dhe për t'u thirrur për intervistë, duhet të dini se si të prezantoni veten. Të të japim një dorë?

Kërkesat për të punuar në Lidl

Dyqani Lidl

Lidl është një nga supermarketet që zakonisht publikon më së shumti oferta pune dhe për këtë arsye, është një burim punësimi që shumë përpiqen të hyjnë. Megjithatë, a jeni ndalur të mendoni se cilat janë kërkesat që ata kërkojnë për të punuar në Lidl?

Atje disa kërkesa që janë ekskluzive dhe që çdo kandidat duhet t'i plotësojë në një mënyrë bazë. Kjo do të thotë që nëse i keni të gjitha këto kërkesa, por keni edhe të tjera që tejkalojnë kandidaturën e të tjerëve, mund të keni më shumë mundësi.

L kërkesat themelore janë si më poshtë:

 • Të ketë titullin Arsimi i Mesëm i Detyrueshëm (çfarë është ESO) ose një diplomë që është ekuivalente me të.
 • Të jetë 18 vjeç dhe jo më shumë se 66-67 vjeç.
 • Jetoni në të njëjtën provincë ku ofrohet puna.
 • Të jesh në gjendje të punosh nga e hëna në të shtunë, në mëngjes ose pasdite. Tani, është e rëndësishme të theksohet se ato janë ndërrime rrotulluese, domethënë që një ditë keni të njëjtën gjë në mëngjes si një tjetër pasdite.
 • Te kete eksperience te meparshme.
 • Motivimi, puna ekipore, fleksibiliteti dhe trajnimi (ose dëshira për të).
 • Të dish se si t'i shërbesh klientëve dhe të sillesh mirë me publikun.

Nëse i plotësoni të gjitha këto kërkesa, atëherë nuk do të keni shumë vështirësi për të përmbushur bazat e secilës ofertë pune që ata bëjnë, të paktën ato që shfaqen më shpesh, si p.sh. arkëtar, rimbushës etj. Për pozicione më të larta, ata kërkojnë një grup tjetër kërkesash.

Çfarë pune gjeni në Lidl?

Nëse dëshironi të punoni në Lidl, duhet të dini se në shumicën e rasteve, Punët e zakonshme janë ato të arkëtarit, menaxherit të shitjeve, rimbushësit ose punëtorit të magazinës. Pozicionet më të larta ofrohen më rrallë, megjithëse mund të ndodhë. Por ato janë më të rralla.

Përveç kësaj, ju mund të kërkoni të bëni një praktikë nëse jeni student i universitetit.

Si të dërgoni CV-në tuaj në Lidl

e brendshme e një supermarketi Lidl

Nëse pas asaj që ju thamë, dëshironi të punoni në Lidl, atëherë ajo që duhet të bëni është të dërgoni CV-në tuaj. Për atë, Do t'ju duhet ta keni në PDF dhe gjithashtu një lidhje interneti.

Hapat që duhet të ndiqni janë si më poshtë:

 • Shkoni te Portali i Punësimit Lidl. Kjo është, këtu: https://empleo.lidl.es/
 • Nëse shikoni me vëmendje, gjëja e parë që ju pyesin është se çfarë pozicioni kërkoni, ku mund të zgjidhni midis Administrimit, Financës dhe Kontrollit; Logjistika; selinë; zyrat rajonale; platforma logjistike; CSR dhe Komunikimi i Korporatës; dyqane; ose shitjet. Dhe gjithashtu ku dëshironi të punoni.
 • Pasi të keni bërë shqyrtimin, do të keni mundësi të shihni ofertat e punës që përputhen me atë që keni vënë. Ju rekomandojmë të lexoni të gjitha kushtet, si për pagën ashtu edhe për ditën e punës, ku është supermarketi etj.
 • Nëse është ajo që po kërkoni, klikoni në butonin blu që thotë "Kërkesë". Do të hapë një faqe tjetër web ku mund të ngarkoni CV-në tuaj (e detyrueshme) dhe një letër motivuese (opsionale). Përveç kësaj, duhet të plotësoni të dhëna të tjera si emailin tuaj (dy herë), të zgjidhni një fjalëkalim, emrin, mbiemrin, gjininë, telefonin, qytetin, shtetin dhe disa pyetje filtri.

Pasi të plotësoni të gjitha, gjithçka që duhet të bëni është të klikoni në kërkesë.

Si i zgjedh Lidl punëtorët e saj

Sapo të lini CV-në tuaj në Lidl, gjëja normale është se mezi prisni të të thërrasin për të bërë një intervistë dhe, atje, të tregoni se doni të punoni dhe se dëshironi të jeni pjesë e kompanisë.

Megjithatë, si e bëjnë përzgjedhjen? A ka ndonjë gjë që mund të bëhet për të përmirësuar shanset tuaja?

Lidl është një nga kompanitë që ka më shumë transparencë në këtë drejtim. Dhe mund të gjeni një video në YouTube që flet për procesin e përzgjedhjes.

Sipas kësaj video, pasi të publikohet oferta e punës dhe të mbërrijnë CV-të, ndarja e parë me kandidatët bëhet përmes një interviste telefonike. Nëse kalon ky filtër, është normale që ju të thirreni për një intervistë kokë më kokë në dyqan ku do të intervistoheni nga menaxheri i dyqanit dhe nga menaxheri i zonës së atij dyqani.

Në rastet e pozicioneve më të larta (për shembull, menaxher dyqani ose menaxher zonash), bëhet në mënyrë të ngjashme, përveç se intervista personale kryhet në degën e dyqanit dhe kryhet edhe një proces përzgjedhjeje për të parë aftësitë e secilit kandidat. . Ata që e kalojnë atë filtër do të bëhen ata që menaxherët e kompanive do t'i vlerësojnë. Ata do të marrin vendimin përfundimtar.

Sa është paga e një punonjësi në Lidl

Ndërtesa Lidl

Supozojmë se një nga arsyet kryesore pse do të dëshironit shumë të punoni në Lidl është, pa dyshim, paga që ju japin. Dhe është ajo paga mesatare mujore e një punëtori është 1323 euro (kjo do të ishte me pagesa shtesë të përpjestuara). Tarifohen 12 pagesa mujore, plus dy pagesa të jashtëzakonshme, një në dhjetor dhe një tjetër në qershor. Edhe pse ndonjëherë, me marrëveshje individuale, ato mund të tarifohen në baza proporcionale.

El grupi profesional të cilit i përkasin është grupi III, që përfshin arkëtarët, rimbushësit, sekretarët, asistentët administrativë, kamarierët dhe asistentët e pronës.

Kjo do të ishte me një ditë pune 40-orëshe, kështu që nëse është më pak, do të duhet të bëni një rregull të përgjithshëm për të ditur se çfarë do t'ju korrespondonte.

Gjithashtu, mbani në mend se, në vit, do të kishit 23 ditë pune pushimi.

Siç mund ta shihni, paraqitja e kandidaturës tuaj për të punuar në Lidl nuk është e vështirë, përkundrazi. Por mos u dekurajoni nga fakti që ju e prezantoni dhe nuk ju thërrasin; ndonjëherë mund t'u duhet më shumë kohë për ta bërë këtë. Nëse i plotësoni kërkesat dhe rezymeja juaj është e përshtatshme, në fund ata do t'ju thërrasin. Edhe pse nuk të bën keq që ti shikon ofertat që po dalin dhe regjistrohu për të gjitha ato (edhe nëse e ke dorëzuar tashmë CV-në).


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.