Llogaritë më të mira online të këtij viti

llogaritë më të mira në internet

Me avancimin e teknologjisë së informacionit, shërbimet bankare dhe menaxhimi online kanë krijuar një ekosistem financiar me performancë më të lartë. Pikërisht për këtë arsye, lista e mëposhtme synon të studiojë llogari online për të përcaktuar se cilat janë më të mirat e 2022.

si funksionojnë llogaritë online?

Sot, shërbimet bankare janë më të shkathëta dhe më të aksesueshme se kurrë: falë zhvillimi i teknologjisë së informacionit dhe përparimi pa kriter i telekomunikacionit, sektori bankar ofron mundësinë e menaxhimit personal përmes platformave dhe aplikacioneve mobile që garantojnë akses të menjëhershëm në llogaritë personale.

llogaritë bankare në internet

Në këtë kuptim, cuentas Online ato funksionojnë në të njëjtën mënyrë si llogaritë tradicional, Pse me disa karakteristika që janë të tyret: akses i menjëhershëm, shpejtësia e transaksioneve, raportet e kthimit të kapitalit, aplikimi për shërbime financiare si kredi, kredi dhe sigurime.

gjithashtu, la automatizimi i operacioneve zvogëlon koston e menaxhimit, per ate qe je janë më të lira për klientët: mungesa e komisioneve, shpenzimet e administrimit dhe tarifat fikse. Në fakt, ka llogari me shpërblim që ofrojnë edhe një kthim që lidhet me përdorimin e tyre ose lëshimin e kartave pa kosto.

Ranking të akuzave Online aktual

Lista e mëposhtme merr llogaritë më të mira Online në varësi të llojit të llogarisë Online prej të cilave është, avantazhet dhe performanca e tij. Llojet e ndryshme të llogarive të paraqitura më poshtë përfshijnë veçori dhe përfitime të përbashkëta. Prandaj, këto nuk janë kategori fikse, por Ato janë të organizuara sipas të cilave karakteristikë mbizotëron në secilën prej tyre. prej tyre - për shembull, përfitimi ose kostoja.

menaxhuar llogarinë bankare

Llogaritë pa komisione

Para së gjithash, ekzistojnë këto lloje cuentas Online pa komisione apo kosto të mirëmbajtjes. Këto lloj llogarish përdoren për të kryer pa pagesë operacionet më të shpeshta bankare, Në disa kushte: depozitoni direkt një listë pagese, mbani një bilanc në llogari, bëni sa më shumë depozita mujore, etj.

Këto lloj kushtesh dhe përfitimesh me kosto të ulët mund të gjenden në lloje të tjera llogarish - lista e pagave, me pagesë, kursime - megjithatë, ajo që e karakterizon këtë lloj llogarie është se kërkesat janë më të pakta dhe për këtë arsye më i përshtatshëm për menaxhimin personal. Mes tij avantazhet kryesore mund të përmendet:

 • Mungesa e komisioneve, shpenzimet e mirëmbajtjes dhe kostot fikse
 • kartë debiti falas
 • transferta falas
 • Nuk kërkon debitim të listës së pagave
 • pronësi e dyfishtë

Nga ana tjetër, ndërmjet disavantazhet kryesore mund të përmendet:

 • Ju nuk keni një kartë krediti falas
 • Shkëmbimi i valutës ka një kosto

Llogaritë e pagave

Ky lloj i llogarive Online karakterizohen nga oferta përfitime të ndryshme në rast të debitimit të drejtpërdrejtë të listëpagesave me njësinë ekonomike. Përfitimet e ofruara do të varen nga subjekti që menaxhon llogarinë, por në përgjithësi këto janë të përshtatshme në të gjitha rastet.

llogari bankare celulare

Me këto lloj llogarish Online klientët kanë mundësinë e debitimit të drejtpërdrejtë të listës së tyre të pagave dhe përdorni atë sipas gjykimit tuaj dhe pa kufizime. Banka, nga ana e saj, percepton një disponueshmëri më të madhe të depozitave dhe rrjedhimisht një performancë më të mirë financiare. Kjo është arsyeja pse ata ofrojnë përfitimet si dhuratabonuse ose kthime. E tyre avantazhet kryesore shëndoshë:

 • Mungesa e komisioneve, shpenzimet e mirëmbajtjes dhe kostot fikse
 • kartë debiti falas
 • transferta falas
 • 100€ për debitim direkt të pagës
 • pronësi e dyfishtë
 • asnjë interes

Nga ana tjetër, kjo llogari në internet ka një disavantazh:

 • Personi duhet të jetë nga 18 deri në 31 vjeç

llogaritë me interes

Faturat Online Shërbimet me pagesë janë një lloj shërbimi, karakteristika kryesore e të cilit është se ato lejojnë fitoni një kthim nga puna juaj. Në të vërtetë, ata ofrojnë një ingreso në formën e interesit, në varësi të depozitave të bëra: klienti vetëm mbaj një bilanc të rregullt në llogarinë tuaj.

Kjo, megjithatë, nuk e pengon klientin që të disponojë menjëherë paratë e tij dhe pa kufizime —duke respektuar kushtet e vendosura më parë me subjektin—. Zakonisht këto janë llogari. Online që ato janë shumë të ngjashme me llogaritë e listës së pagave. Mes tij avantazhet kryesore mund të përmendet:

 • Mungesa e komisioneve, shpenzimet e mirëmbajtjes dhe kostot fikse
 • kartë krediti falas
 • transferta falas
 • Deri në 340 € për dy vitet e para
 • Deri në 5% prill për vitin e parë
 • Deri në 2% prill vitin e dytë

Ndërmjet tij disavantazhet Përmendet:

 • Nuk ka një kartë debiti falas

Llogaritë rrjedhëse

Llogaria po kontrollon Është një nga më tradicionalet në këtë sektor.. Është një llogari online që lejon menaxhimin e përditshëm pa pasur nevojë për asnjë lloj lidhjeje me subjektin apo bankën. Në këtë kuptim, të gjitha operacionet klasike mund të kryhen pa kushte detyruese.

llogaritë bankare me interes

Këto janë të ngjashme në lidhje me llogaritë pa komision, edhe pse kërkojnë më pak kërkesa: pa konsum, depozita, përpunim apo numër transfertash mujore. Megjithatë, nëse kanë disa kërkesa për punësim që mund të jenë unike. Mes tij avantazh mund të përmendet:

 • Mungesa e komisioneve, shpenzimet e mirëmbajtjes dhe kostot fikse
 • kartë debiti falas
 • transferta falas
 • Pagesat nga app i lëvizshëm
 • Përpunim 100% Online

Nga ana tjetër, nëse keni disa disavantazhet:

 • Nuk ofron kartë krediti falas
 • Në dispozicion vetëm për klientët e rinj

Llogaria e kursimeve

Më në fund, llogaritë Online e kursimeve janë instrumente bankare qëllimi kryesor i të cilit është kursimi. Është një kombinim i llogarisë së listës së pagave dhe llogarisë së paguar, për aq sa kursimet prodhojnë një kthim mesatar me mbajtjen e një gjendjeje në llogari.

punoni me llogaritë bankare

Megjithatë, ndryshe nga llogaritë e listës së pagave, nuk ka kaq shumë kërkesa. Prandaj zvogëlohet rentabiliteti, por edhe shuma e fondeve të nevojshme për punësimin e saj. Ky lloj llogarish nuk lejon kërkoni shërbime financiare si paradhënie ose kredi, pasi qëllimi i tij është kursimi. Mes tij kryesor avantazh mund të përmendet:

 • Mungesa e komisioneve, shpenzimet e mirëmbajtjes dhe kostot fikse
 • transferta falas
 • Tërheqja e parave në një ATM falas

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.