Elektrikët hyjnë në sektorin e makinave elektrike

Një risi që po tregojnë kompanitë e listuara në tregjet kombëtare të kapitalit është se ato kanë hyrë në tregun në zhvillim të makinave elektrike. Një faktor që mund t'u japë atyre një vlerë të shtuar në vlerësimin e çmimeve të tyre, edhe pse më shumë në periudhën afatmesme dhe afatgjatë dhe më shumë sesa në periudhën afatshkurtër. Disa nga këto kompani që kanë vendosur të bëjnë hapin drejt makinave më të gjelbërta janë Endesa dhe Iberdrola, megjithëse ata ende nuk e kanë përfshirë këtë strategji në linjat e tyre të biznesit. Në çdo rast, do të jetë një faktor për t'u marrë parasysh në vitet e ardhshme.

Makinat elektrike po imponojnë modelet e tyre në rrugët Spanjolle pak nga pak dhe pa shumë bujë. Deri në pikën që tashmë është pak a shumë e zakonshme takoj nje automjet të këtyre karakteristikave të veçanta në qytetet kryesore të vendit tonë. Në këtë kuptim, ne duhet të kujtojmë se makinat elektrike janë tashmë një realitet që duhet llogaritur për udhëtimet tona në qytet. Përveç sigurimit të një ndihme shumë efikase për të luftuar ndotjen në planet duke mos qenë automjete kaq agresive.

Në këtë kohë, regjistrimet e automjetet automjetet elektrike (veturat, katranët, automjetet komerciale dhe industriale dhe autobusët) në Spanjë kanë arritur një vëllim më shumë se 1.000 njësi në korrik, sipas të dhënave të siguruara nga Shoqata Spanjolle e Prodhuesve të Automjeteve dhe Kamionëve. Në të cilën është e qartë se ka pasur një rritje në këtë mjet privat të transportit prej pak më shumë se 50% krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Midis janarit dhe korrikut të këtij viti, tregu spanjoll për automjetet hibride ishte 45.395 njësi,

Kompanitë e kompromentuara të energjisë

Një nga kompanitë e fundit që i përmbahet këtij sistemi drejtimi është Endesa, e cila ka vendosur të vërë bast shumë të fortë në makinat elektrike si një formulë për të rritur linjën e saj të biznesit brenda sektorit. Në të gjithë Spanjën, 274 punonjës të Endesa janë bashkuar me Plani i Lëvizjes, e cila përfaqëson rreth shtatë për qind të shitjeve të të gjithë tregut kombëtar për makina elektrike të pasagjerëve. Nga ana tjetër, flota në këtë lloj automjetesh shumë speciale pritet të tregojë rritje më të madhe që nga viti i ardhshëm. Një faktor që do të ndikonte në fitimet e kompanisë.

Sidoqoftë, nëse ajo që dëshironi të shfrytëzoni në maksimum këtë proces që po kalojnë kompanitë e energjisë elektrike, do të jetë pak herët që ajo të bëhet e vërtetë. Nuk është për t'u habitur, që incidenca e këtyre makinave të ashtuquajtura ekologjike është shumë e vogël llogaritë e biznesit nga ato të listuara. Ju nuk do të keni zgjidhje tjetër përveçse të prisni, të paktën edhe disa vjet, që çmimet e tyre të pasqyrojnë këtë skenar që ka filluar të vendoset. Nëse keni një dozë të mirë durimi nga tani e tutje, ju mund ta merrni shpërblimin tuaj në pesë, gjashtë ose shtatë vjet nëse vendosni për këto vlera për të bërë portofolin tuaj të ardhshëm të investimeve.

Makinat elektrike janë më të shtrenjta

çmim

Endesa pranon se "blerja e një makine elektrike është më e kushtueshme sesa blerja e një makine me djegie, dhe veçanërisht nëse ato janë të pajisura me një bateri litiumi të prodhuar me dorë". Por në të njëjtën kohë ata pranojnë që një automjet elektrik gjeneron kursime të konsiderueshme në periudhën afatmesme dhe afatgjatë, pasi përveç kursimit në karburant, kostoja e mirëmbajtjes është shumë më pak. Kjo është për shkak të pa vajra ose lubrifikantë, konsumimi i frenave është i ulët dhe më në fund nuk ka transmetime mekanike. Me të cilin, efekti në xhepin e shoferëve është i menjëhershëm.

Në këtë kuptim, kursimi i energjisë mund të nënkuptojë një mesatare prej 1,5 euro për 100 kilometra rimbushja gjatë natës dhe për një konsum mesatar prej 15 kWh për 100 kilometra si masë referimi. Nga ana tjetër, nuk mund të harrohet se ekziston një kufizim i kostos si rezultat i emetimeve të CO2 në atmosferë. Ndërsa drejtuesit e kësaj klase automjetesh aktualisht kanë formate të ndryshme të ndihmës publike dhe subvencioneve që përfshihen në planet për të promovuar lëvizjen e qëndrueshme.

200 pikë karikimi janë instaluar

Kompania tjetër e madhe e energjisë elektrike, Iberdrola, po kalon gjithashtu të njëjtin proces biznesi. Ku grupi i biznesit ka vendosur të vërë bast në lëvizshmëri të qëndrueshme përmes mjetit të këtyre karakteristikave. Një nga kontributet më të mëdha të këtij modeli drejtues është se lejon uljen e barrierave ekonomike dhe rregullatore. Në një deklaratë ai tregon se "është e nevojshme një rregullore e bazuar në parimin e" ndotësi paguan "dhe lehtësimin e instalimit të pikave të tarifimit.

Për të përmbushur këto objektiva, ajo ka arritur të instalojë një rrjet në të gjithë Spanjën me 200 pika karikimi për makinat elektrike, të njohur si karikues elektrik. Këto lidhje janë shpërndarë në autostrada dhe korridoret kryesore të vendit në një proces me faza të ndryshme në ekzekutimin e tij dhe që në parim do të përfundojë në muajt e fundit të vitit 2019. Një nga pikat më të rëndësishme të këtij sistemi inovator të tarifimit është se ai do të ndahet në tre mënyra në lidhje me përdorimin e saj: i shpejtë, i shpejtë dhe i shpejtë. Me një vlerësim të kohës në to që do të lëkundet ndërmjet 20 dhe 30 minuta.

Si të ngarkoni?

makina

Një aspekt tjetër që drejtuesit e automjeteve në këtë klasë duhet të marrin parasysh tani e tutje do të jetë funksionimi i rimbushjes në rrjetin elektrik. Epo, përdoruesit do të jenë në gjendje të rimbushin këto qendra të shpërndarjes elektrike, por edhe të kryejnë vendndodhje gjeografike, të rezervojnë dhe të paguajnë me celularët e tyre. Sipas burimeve nga ndërmarrjet në sektorin e energjisë elektrike, ngarkesa mesatare do të jetë ndërmjet katër dhe pesë euro çdo 100 kilometra. Megjithëse burime të tjera vlerësojnë se ato mund të bien në vitet e ardhshme si rezultat i pranimit më të madh të saj midis shoferëve spanjollë.

Nga ana tjetër, nuk duhet harruar se vlerësimet e këtyre ndërmarrjeve janë se në të ardhmen do të ketë të paktën një pikë në çdo 100 kilometra. Nëse është kështu, kjo do të thotë në praktikë kopjoni rrjetin aktual, megjithëse mbetet të shihet nëse ky skenar do të përmbushet në vitet e ardhshme. Sepse implantimi i tij në vendin tonë është ende i pasigurt, në kundërshtim me atë që po ndodh në disa prej vendeve evropiane, veçanërisht ato që ndodhen në veri të kontinentit të vjetër.

Përballë rritjes së çmimit të naftës

Ka disa ndryshime në lidhje me makinat me një motor me djegie. Një i veçantë është ai që ka të bëjë me rritjen e çmimit të arit të zi. Në këtë kohë, ai ka arritur në shiritin e 80 dollarë për fuçi. Me pritjet që ajo mund të vazhdojë të rritet, të paktën në afat të shkurtër dhe të mesëm. Në këtë kuptim, parashikimet e Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë (IEA) janë përmbushur me mjaftueshmëri kur parashikojnë që në vitin 2020 çmimet të rriten në 80 dollarë për fuçi bruto.

Çmimi mesatar i benzinës në Spanjë është shumë afër 1,30 euro për litër. Me këtë skenar, nuk është për t'u habitur që do të jetë shumë më fitimprurëse të blini një makinë elektrike në disa vende sesa në vende të tjera. Ku, disa raporte sektoriale sqarojnë se kursimet përmes makinave elektrike mund të arrijnë pothuajse 9,5 euro për 100 kilometra. Si rezultat i këtyre llogaritjeve, për një konsum mesatar të 13 kW në orë në një udhëtim prej 100 kilometrash, kjo do të nënkuptojë një kosto të vlerësuar shumë afër 2 euro, krahasuar me një minimum prej 6 eurosh të siguruara nga këto makina të një speciali kaq të veçantë varg

Ulje në blerje

Parkoj

Një avantazh tjetër që sigurojnë makinat elektrike është kostoja e tyre e ulët krahasuar me automjetet me djegie. Ky fakt rrjedh sepse një pjesë e mirë e komunave Spanjolle parashikojnë një seri stimujsh ose shpërblimesh për blerjen e tij. Në disa prej rasteve me deri në 75% të taksave tuaja. Ndërsa nga ana tjetër, ka edhe përparësi të tjera shtesë, siç është përjashtimi total nga regjistrimi. Sa i përket TVSH-së, ajo është plotësisht e njëjtë me atë të automjeteve më konvencionale. Do të jetë, pra, një vendim që duhet të merrni bazuar në disa nga këto variabla.

Një aspekt tjetër për t'u vlerësuar është ai që rrjedh nga parkimet e makinave që shfaqen për këtë klasë makinash. Deri në pikën që ato janë zgjeruar në mënyrë progresive në qendrat urbane, supermarkete dhe madje edhe në zona turistike. Dhe çfarë është më e rëndësishme, në fazën e zgjerimit për disa vitet e ardhshme.

Së fundmi, duhet të theksohet se ka pika konvencionale të rimbushjes në rrugët kryesore në mënyrë që shoferët të mund të zyrtarizojnë këtë proces më të qetë. Edhe pse ky segment është akoma në fazën e zgjerimit, të paktën në lidhje me vendin tonë. Gjithashtu qendra të tjera të rimbushjes që janë falas për të gjithë përdoruesit dhe që e kanë ringjallur këtë sektor. Dhe çfarë është më e rëndësishme, në fazën e zgjerimit për disa vitet e ardhshme.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.