Rritja e pagës: zbuloni nëse është radha juaj dhe si mund ta kërkoni

Rritja e pagave

Me kalimin e viteve, çmimet, inflacioni dhe jeta në përgjithësi rriten. Ajo që më parë mund të përballonit me rrogën tuaj, madje edhe të kurseni pak për të kursyer, tani nuk është më e mundur. Prandaj, rritja e pagave është gjithmonë e mirëseardhur.

Në vitin 2023, qeveria ra dakord me sindikatat dhe punëdhënësit për të rritur pagat. Megjithatë, ka mundësi që të mos jeni në mesin e punëtorëve të cilëve duhet t'u rriten pagat. Në ato raste, si thua se si të kërkosh rritje rroge në punë?

Rritja e pagave në 2023

Rritje e pahijshme e pagave

Nëse keni ndjekur lajmet për pagat dhe nevojën që ato të rriten në mënyrë që njerëzit të kenë një jetë më cilësore dhe që pagat e tyre të shkojnë pak më larg se sa kanë qenë deri më tani, Do ta dini se marrëveshja e arritur nga punëdhënësit dhe sindikatat është rritja e pagës në 10%. Megjithatë, kjo nuk do të bëhet papritmas.

Kjo do të rritet 4% në 2023, 3% në 2024 dhe 3% të tjera në 2025 derisa të plotësohet ajo 10 për të cilën po flisnim. Në fakt, dihet se, nëse IÇK-ja nga viti në vit kalon 4% rritje të pagave të rekomanduara në fund të vitit, në vitin 2024 pagat nuk do të rriteshin me 3%, por me 4%, sepse shtohet një rritje shtesë. Dhe e njëjta gjë do të ndodhte në vitin 2025, me të cilin mund të arrihet një rritje ndërmjet 10 dhe 12% të pagës.

Një rritje rroge që nuk është për të gjithë

Kur shpallet rritje rroge, gjithçka është lumturi. Por e vërteta është se kjo nuk prek të gjithë punëtorët. Por vetëm një pjesë e tyre. Konkretisht, 52% e punëtorëve me rrogë, dhe 62,2% e atyre që kanë kontratë kolektive.

Kjo do të thotë se mund të ndodhë që të mos jeni ndër punonjësit që do të kenë rritje rroge.

Kur të kërkoni një rritje

Kur mund të kërkoni rritje rroge?

Pak njerëz (ndonëse gjithnjë e më shumë) negociojnë kur u paraqiten kushtet e punës që ofrohen. Kjo do të thotë, ata nuk i përmbahen asaj që ka vendosur punëdhënësi, por përkundrazi përpiqen të negociojnë bazuar në orarin e punës, përpjekjet për detyrë dhe pagën. Qëllimi është të fitoni një punë dhe pagë të mirë.

Por, nëse i keni pranuar këto kushte dhe keni qenë atje për një kohë, Me shumë mundësi, po mendoni të flisni me shefin tuaj për të kërkuar rritje rroge. Më shumë nëse jeni një nga punëtorët që nuk korrespondon me atë rritje të rënë dakord.

Si do të vepronit që ai të mos e merrte rrugën e gabuar dhe të përfundonte duke ju pushuar nga puna? Ne ju japim disa këshilla:

Hetoni se cilat janë kushtet e pagave të pozicioneve të barabarta me tuajat në vende të tjera

Po, është koha të rishikoni pak tregun dhe konkurrencën për të ditur nëse ajo që merrni për punën është e njëjtë me atë që një person tjetër mund të marrë diku tjetër. Po vërtet, ju duhet t'i merrni këto të dhëna me piskatore pasi mund të mos jenë reale (në kuptimin që ai person paguhet më shumë sepse bën diçka shtesë ose për shkak të rezultateve të tij).

Nuk është e lehtë për të marrë këtë informacion, por nëse e bëni, do të mund të krahasoni nëse ajo që merrni është me të vërtetë ajo që paguhet mesatarisht në sektor ose nëse paguani më pak (ose më shumë).

Çfarë ndodh nëse zbuloni se paguani më shumë? Gjithsesi, mund të kërkoni një rritje page nëse mendoni se e meritoni atë. Vetëm, në këtë rast, duhet të jeni të vetëdijshëm se ata ju paguajnë më shumë se sa zakonisht paguhen në vende të tjera.

Vlerësoni momentin e kompanisë (dhe sektorit)

Shumë herë, kur bëhet fjalë për të kërkuar rritje rroge, mendojmë vetëm për veten tonë dhe e marrim të mirëqenë se kompania po ecën mirë. Por ndonjëherë nuk është kështu. Prandaj, Para se të filloni veten për të kërkuar një rritje, duhet të dini se si është gjendja e kompanisë.

Kjo do të thotë, të dini nëse rezultatet janë pozitive, nëse janë negative, nëse ekziston mundësia e rritjes së kompanisë, nëse ka punësime të reja (punësimet e reja dhe shkarkimet në të njëjtën kohë nuk janë të dobishme për ju, sepse në thelb është duke zëvendësuar punëtorët).

Nëse e vendosni veten në vendin e sipërmarrësit, Të kërkosh rritje rroge kur e ke të vështirë dhe nuk merr përfitime, ose këto po bëhen gjithnjë e më shumë mund të jetë një ide e keqe. Së pari, sepse ata mund të ndihen keq që nuk jua kanë dhënë, ose të zemërohen që ju i kërkoni diçka në situatën në të cilën ndodhet kompania.

Në rastin e parë nuk do të ndodhte asgjë, është diçka e pashmangshme dhe përderisa punoni mirë, kur ai ta përballojë, do t'ju bëjë rritje rroge. Por në rastin e dytë, i cili zakonisht është normal, ju mund të rrezikoni që ai të konsiderojë se nuk jeni rehat ose se puna juaj nuk e meriton atë rritje, me të cilat mund të rrezikoni sadopak punën tuaj.

Për këtë arsye, ju këshillojmë që të analizoni me kujdes situatën e biznesit për të vendosur nëse do të kërkoni ose jo atë rritje rroge.

Vlerësoni momentin e duhur për të folur me shefin

Si t'i kërkoni shefit tuaj një rritje

Nëse do të pyesnit një koleg se kur ta bëni, ai me siguri do t'ju tregonte kur do t'i shihnit të lumtur. Më shumë se çdo gjë sepse do të kishit më shumë mundësi që ai të mos ndihej keq dhe gjithashtu të rritej rroga. Por kjo nuk është gjithmonë diçka që duhet të ndiqni.

Ne ju rekomandojmë që fillimisht të mësoni nëse ka ndonjë procedurë në kompani për të rishikuar pagat e punëtorëve. Në kompanitë e mëdha mund të ketë diçka të tillë në departamentin e Burimeve Njerëzore; por në të voglat është e mundur që jo.

Prandaj ju rekomandojmë që të lini një takim me shefin tuaj për të folur për punën tuaj për një moment. Nuk duhet ta ngrini menjëherë temën e pagës, pasi mund të mos ju përshtatet mirë. Por nëse keni disa përmirësime për punën ose me klientët në duart tuaja, mund të jetë një mundësi për ta ngritur atë pikërisht aty.

Momenti i së vërtetës

Duke vazhduar me sa më sipër, do të takoni shefin tuaj. Ne ju rekomandojmë që të filloni duke u marrë me një çështje pune. Madje Ju mund të jeni të interesuar të keni komente për punën që keni bërë dhe ata kanë dalë mirë ose klientët janë të lumtur sepse, duke kujtuar se mund ta ndërgjegjësojë punëdhënësin për vlerën tuaj në kompani.

Ky është argumenti më i mirë që keni për të justifikuar rritjen e pagës. Por, nëse e shoqëroni edhe me disa përmirësime për të punuar më mirë (produktivitet më i madh, efikasitet, rezultate më të mira...) punëdhënësi do t'ju shohë si një person të përfshirë në pozicion. Dhe këtu mund të kërkoni në mënyrë konstruktive atë përmirësim të pagës.

Tani, ndonjëherë ju nuk mund të rrisni pagën tuaj, por mund të përmirësoni paketën tuaj të pagave. Kjo do të thotë, ju mund të merrni lloje të tjera përfitimesh. Për shembull, sigurimi mjekësor ose i jetës, një makinë kompanie, aksesi në trajnime të specializuara që ju zgjidhni...

Çfarë mendoni për rritjen e pagave? A mendoni se punët paguhen mirë në Spanjë?


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.