Најдобри банкарски депозити

    Најдобри банкарски депозити

Депозит Факто

Овој вид депозит е еден од најатрактивни банкарски депозити на пазарот и дека исто така можете да уживате во фиксен рок. Всушност, можете да уживате во враќање до 1,25 април, што е над просекот кога станува збор за подобри каматни стапки Тие нудат депозити слични на овие.

Меѓу поволностите што ги нуди, постои и можноста нејзините клиенти да изберат со период помеѓу 3 и 5 години. Ова ги фаворизира можностите на клиентите да постигнат поголема профитабилност што може да достигне до 1,50 април

Депозит на Bfs

ова 12-месечна стапка на депозит Тоа е вид фиксен орочен депозит што се дава на имателите на сметки со поврат од 1% АПР. Во случај да сака нов клиент пристап до овој вид депозитТреба да направите само инвестиција од најмалку 50.000 500.000 евра со максимум XNUMX XNUMX евра.

Меѓу главните карактеристики на овој вид депозит, може да имате можност за решавање на квартално ниво сите интереси што се генерирани. Покрај тоа, придружната сметка ќе биде ослободена од секаков вид провизија и нема да се обновува автоматски за да можете да одржувате целосна контрола врз она што го правите.

Како и со сите Шпански банки BFS Тоа е во шпанскиот фонд за гаранција на депозити.

Едногодишен земјоделски депозит

Најдобри банкарски депозити

Овој депозит на определено време се продава од Кредит Агрикол Потрошувачки финансии, што им дава на сите клиенти 1% април во рок од една година за сите луѓе кои инвестираат помеѓу 5.000 и 500.000 евра. Сите интереси што се генерирани во текот на следните 12 месеци, ќе бидат изведени на сметка што е поврзана со првата сè додека не пристигне датумот на истекување за денот на истекот.

Кредит Агрикол Потрошувачки финансии Таа е една од банките што се поврзани со француските фондови за гаранција на депозити. Овој систем на фондови гарантира давање 100.000 евра по субјект и носител во случај субјектот да престане да има ликвидност.

WiZink

Винзинк е друг од најпрофитабилните депозити на пазарот при што на клиентите им се дава а стапка на поврат од 0.90 април и тоа има многу впечатливи придобивки како што се намирувањето на каматата во времето на достасување и исто така обновувањето што се случува автоматски откако ќе заврши мандатот.

El Депозит на WiZink за 14 месеци нуди поврат од 0,90% април. Овој фиксен рок се карактеризира со намирување на каматата со достасување и неговото обновување се случува автоматски откако ќе и заврши мандатот, чија профитабилност повторно ќе ја утврди банката за истиот рок. За пристап до овој вид депозит, мора да имате до 12.00 евра со максимум 250.000 XNUMX евра. Во случај нов клиент да сака да пристапи до овој вид депозит, тој исто така мора да ја отвори штедната сметка wizink.

Во случај да сакаме да користиме a 14-месечен депозит, Ова има поврзан производ од кој можете да уживате во профитабилност од 0.75% април. Оваа сметка е ослободена од секаков вид провизија и исто така ви дава можност да имате пари во моментот кога ви се потребни.

Тој е еден од најстабилните депозити, бидејќи во случај на било каков вид на проблем, субјектот е поддржан од шпанскиот фонд за гаранција на депозити, што значи дека доколку субјектот имал проблеми со солвентност, до 100 би биле покриени илјада евра по банка и носител.

1 година депозит во банка

Најдобри банкарски депозити

ова Тип на депозит на банка Алиор Има профитабилност до 90% и исто така е депозит кој нема автоматско обновување. Покрај тоа, овој систем има висока профитабилност што може да се постигне само со тоа што сте клиент. Овој систем нуди и бонус за добредојде од околу 25 евра. Она што мора да направите за да го добиете е да му испратите е-пошта и суво грозје и во следните 14 дена парите ќе бидат запишани на вашата сметка.

Ентитетот е поддржан од Депозитен фонд Полска што достигнува и до 100.000 евра.

1-годишен депозит J&T банка (+25 €)

Овој депозит до 12 месеци од Банка има систем на фиксен рок Со кои можете да добиете поврат од 0.70% АПР за луѓе кои вложуваат најмалку 10.000 25 евра. Освен тоа, ако сте нов клиент во субјектот, можете да уживате во бонус за добредојде што ќе изнесува XNUMX евра. Овој бонус го дава суво грозје, така, за да го постигнете ова, ќе мора да им испратите е-пошта и откако ќе потврдат дека се исполнети сите услови, пристапувате до бонус за добредојде со парите на вашата сметка.

Овој депозит е за 12 месеци со 100% сигурна инвестиција бидејќи ентитетот е поддржан од Гарантен фонд на Чешка.

Депозит за платен бонус

Најдобри банкарски депозити

ова тип на бонус депозит Има до 0,75%, но за пристап до него мора да се исполнат два барања. Првиот е преку платен список до 600 евра или има пензија до 300. Сите директни долгови мора да се чуваат во субјектот најмалку 13 месеци. Добиените потврди се гас, вода, струја, телефон или интернет.

Самостојно депонирање, од Авто банка

El самостојно депонирање Тој е еден од најпрофитабилните производи на штедилницата за луѓе кои бараат добар маркетинг на пазарот за финансии.

Овој депозит е способен да се откаже од 2% април на 3 месеци.

2-годишен депозит од Ј & Т банка

El 2-годишен депозит од Ј & Т банка Тоа е фиксен рок кој плаќа 0,80% април. Овој депозит може да се договори од 10.000 евра и до 100.000 евра, 100% преку Интернет. Покрај тоа, овој депозит може да се конфигурира со услови што се движат од 9 месеци до 5 години, со што може да се пристапи до повеќе или помалку профитабилност според избраниот рок.

Една од предностите на овој производ е тоа што тие немаат автоматско обновување, затоа нема да мораме да се грижиме ако го пропуштиме датумот на истекување и не сме ги подигнале парите. Овој депозит е тотално безбеден, бидејќи има покриеност на чешкиот фонд за гарантирање депозити, што опфаќа до 100.000 евра.

Отворен депозит 13 месеци

Најдобри банкарски депозити

ова 13-месечна стапка на депозит Има висока профитабилност до 0.40%, без субјектот да мора да наплаќа било каков вид провизија. Покрај тоа, тие имаат можност да ги повлечат парите што ги вложиле во секое време.

Во случај дека лицето кое ќе го набави депозитот е нов клиент, тие можат да се одлучат за openbank сметка за добредојде. Оваа штедна книшка им овозможува на клиентите промотивен интерес до 1,75%.

2 годишен депозит еурам

ова депозит дава висок принос до скоро 1.05% Со голема предност да можете да уживате во рано откажување, па дури и да имате пристап до овој вид депозит со инвестиција до 5.000 евра.

El Депозит на еурам Има двојна гаранција за сите клиенти, бидејќи овој вид депозит е поддржан со гаранција на средства од Австралија, а исто така и со голема солвентност што ја има ентитетот. Новите клиенти кои сакаат да пристапат до депозитот треба да отворат сметка на суво грозје. Ова ќе им даде втора придобивка во која ќе добијат до 25 евра за да станат клиент; За да можете да уживате во овие пари, само треба да испратите е-пошта до суво грозје и ќе можете да уживате во парите на вашата сметка во период од приближно 14 дена.

Депозит од портокал 2 месеци

Овој депозит има висока профитабилност до 1.00% за два месеци. Ова е нешто погодно само за нови клиенти и откако ќе завршат двата месеци парите ќе бидат депонирани на портокаловата сметка на клиентот, каде што ќе се ужива неограничено време од 0.10.

Меѓу придобивките од оваа портокалова сметка е тоа што не е потребен минимален износ за да може да се ужива во него, а исто така овозможува и рано откажување без клиентот да мора да плати казна.

Сите нови клиенти на овој субјект се поддржани од Фонд за гаранција на депозити Холандес. Ова ќе се активира од првиот ден кога банката има проблеми со солвентност, има до 100.000 XNUMX илјади евра по имател и по банка.

Како што можете да видите, износот на депозити што можете да ги најдете на пазарот со висока профитабилност се многу разновидни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.