Најдобра сметка за плата

Најдобра сметка за плата

Со пристигнувањето на новата година, уште еднаш се презентираат врвовите на најдобрите сметки за плати во годината и, како што веќе беше видено во претходните години, уште еднаш го води рангирањето од Сметка за плата на банкар.

Најдобрите сметки за плати за 2017 година

Оваа сметка ја нуди, како и секоја година, најдобрата опција со понуда на 0 провизии и со само 5% камата, што се случува во текот на првата година.

Сечеа за подобра конкуренција

Сепак, во текот на последните неколку дена, многумина сметки за плати Тие почнаа да ги намалуваат каматите што им ги даваа на своите клиенти за износот на заштедите што клиентите ги имаа на своите сметки. Некои од сметките што започнаа да ги намалуваат каматите се единствената сметка и сметката за слобода (и двете сметки на Медиоланумска банка) и Повеќекратна сметка во Ла Каикса.

На сметка на замислена банка Може да забележите назадување бидејќи тие ги елиминираа подароците што им ги дадоа на своите клиенти, како на пример нараквица за фитнес; сепак тие ја чуваат претплатата што им ја давате на корисниците на три месеци нетфликс бесплатно.

Комисии и минимална плата

Во рамките на провизии и минимална плата што е потребно за сметката или дури и трајноста со сметката, се важни работи што треба да се прочитаат на сите сметки, бидејќи се смени за скоро 50% кај сите сметки за плати.

Најдобри опции

Во рамките на најдобри опции, Плус Банкинтер, Ел банко популарен и Кајамар Тие се одлични опции, нудат големи предности за сметките за плати што можат да се најдат на пазарот. Покрај тоа, комбинацијата на трите може да даде многу висок надоместок и отсуство на провизии.
Домицирана плата, истите понуди

Иако се менува секоја година, оваа година многу субјекти успеаја да ги задржат своите понуди за сите клиенти кои веќе имале домашна плата.

Вести во последните денови

Најдобра сметка за плата

Иако деновиве се направени неколку измени, најзначајните се во два вида сметка: оние кои даваат% камата во замена за заштедите што ги вложуваат нивните клиенти и оние кои им даваат подароци на своите клиенти за депонирање на наведените заштеди.

Првата од овие сметки започна да го намалува надоместокот што го нуди. Единствената сметка и сметката за слободата тие го спуштија% на 1,75%, што е значителен пад ако го споредиме со претходниот, кој беше 2,5%. Од друга страна, мулти-сметката што може да се најде на ла Каикса повеќе не им плаќа на своите клиенти, па затоа станува збор за производ со 0% TIN.

на сметки за платен подарок, на пример, сметката на imaginabank ја смени својата понуда и ги елиминираше подароците за своите клиенти. Сепак, продолжува да нуди една од нив: 3 месеци пристап до Нетфликс.

Ако размислувате да изберете сметка за плата за оваа 2017 година, но сепак не знаете која, ќе ви дадеме список со најдобри сметки за плати по ред, за да можете да го изберете оној кој најдобро одговара на вашите потреби.

Сметки за плати

Најдобра сметка за плата

Bankinter

Најдоброто без сомнение, и како што се случи во претходните години, е Bankinter. Оваа сметка за плати има 0% во комисии, што го прави многу привлечно за корисниците. Исто така, има 5% април првата година, паѓајќи на 2% во втората година.

Со цел да пристапите до оваа сметка, минималното салдо дека мора да платите е 5.000 евра и имате пристап до А. бесплатна кредитна картичка. Клиентите со оваа картичка имаат пристап до повеќе од 8.000 банкомати низ целиот свет.

Преброј те и мене. Јас и ти сме идеални сметки за луѓе кои сакаат да платат половина од своите трошоци. Оваа сметка е бесплатна и неплатена. Покрај тоа, на двете страни им нуди картичка за да можат без проблем да управуваат со секаков вид движење.

Популарна банка

La популарна сметка за плати во банка им нуди на своите клиенти 24-инчен телевизор Samsung HD.

Сметка за плата во банка Кајамар

Во Сметка за плата во банка Кајамар има депозит на определено време со кој ќе имате целосна ликвидност.

Овој вид сметка може да се склучи од 6 до 24 месеци и може да се изврши со плаќање на камата со различни услови, од месечно до истекот на сметката.

Минималниот потребен за оваа сметка е 3.000 евра и каматната стапка е фиксна. Во овој вид сметка е дозволено рано или делумно откажување на сметката.

Е сметка без инвестициски ризик и со добра ликвидност.

Сметка за плата медиоланум

Благодарение на ова сметка за плата може да имате нула провизии, покрај пристапот до бесплатни картички и пристап до разни производи на субјектот само заради тоа што е клиент.

Луѓето кои ќе се решат да ја имаат оваа сметка имаат целосен пристап до администрацијата и одржувањето на наведената сметка, на целосно персонализиран начин. Депозит на чекови во евра и издавање на банкарски чекови.

Сметка за плата на Openbank

Најдобра сметка за плата

Таа е една од сметките што нуди 0% на сè. Тоа е, 0 евра за отворање на сметката, 0 евра за одржување на сметката и 0 евра за нејзино затворање. Покрај тоа, луѓето кои го имаат ова сметка на платен список, дајте до 1% поврат на сите главни сметки на домаќинствата.

Покрај тоа, ова сметка на платен список Тоа ви дава можност за унапредување на вашиот платен список со однапред доделен пред-кредит. Ова е предмет на одобрување од банка.

Авто банка

ова тип на сметка за самостојна банка Тие немаат никакви трошоци за отворање и нема да дадат трошоци за откажување или трајност. Покрај тоа, може да се побара класична или златна кредитна картичка, сепак, картичката мора да биде одобрена од субјектот.

Сметки со повеќе од 9.500 банкомати каде што можете да управувате со вашата картичка и да управувате со вашите пари.

Покрај тоа, во случај да немате платен список или не можете да се менувате, треба само да остварувате месечен приход на оваа сметка како платен список и да продолжите да ги користите сите поволности.

Сметка за плата медиоланум единечна сметка

Сметка која ви нуди висок интерес, со провизија, како и одржување што може да биде бесплатно, во зависност од тоа што ќе одлучи банката. Е именувано единствена сметка, бидејќи тоа е сметка за 0 трошоци со многу флексибилни правила што се прилагодени на секој клиент.

Покрај тоа, тој нуди можност за отворање на втора сметка без провизии, покрај бесплатни картички.

Сметка за слобода на медиоланум

Сметка што ќе ви даде високи провизии по ниска цена. Тоа е сметка за луѓе кои сакаат да се чувствуваат слободни во своите управување со сметка.

Покрај тоа, ви овозможува да отворите втора сметка целосно бесплатна и да ја имате уникатни картички. Исто така има Бизум, услуга што ви овозможува да извршите било каков вид плаќање преку вашиот мобилен телефон. Покрај тоа, бидејќи сте дел од светот на медиоланумот, имате придобивки до кои имаат пристап сите клиенти.

Сметка за платен список Кајамар сметка 360

Најдобра сметка за плата

Сметка со забележителни предности, бидејќи нуди 3% TIN со салда од 3.000 до 12.000 евра. Имате и кредитна картичка без никакви трошоци и одржување.

Популарна сметка за плати со бонус сметка

La бонус популарна сметка, нуди поголема профитабилност за вашите пари со 0.75% април. Покрај тоа, ликвидацијата на сметката се прави кога истекува. Мандатот на оваа сметка е 13 месеци и може да се изврши предвремено откажување кога клиентот ќе го побара тоа.

Исто така, на своите клиенти им ги нуди сите картички што ги имаме во план. Овие картички нема да претставуваат трошоци за провизии или административни трошоци; Овој систем се нарекува план 0. Овој план им дава на клиентите многу важни попусти и различни опции за слободно време прилагодени на секој клиент.

Медитеранска сметка за БМН

Иако BMN сметка Има долг список на барања за да бидете клиент, вистина е дека придобивките се исто така многу високи.
Барањата се: да имате барем две потврди за директно задолжување и да потрошите најмалку 900 евра за набавки или операции секој квартал. Исто така, мора да направите осигурување со цена од 150 евра годишно и дека кварталното салдо надминува 10.000 евра годишно.

Како што можете да видите, списокот на најдобри сметки за плати Не е многу широк, но дава неколку опции, прилагодени на различни типови клиенти.

Запомнете дека иако изгледаат едноставни банкарски производи, треба да гледате некои точки на сите сметки за плати за да избегнете дополнителни изненадувања.

Меѓу точките што треба да ги земете предвид пред да изберете сметка за плата или друга, се: провизиите што ви ги нудат и изберете ги оние што обично нудат 0 провизија. На минимална плата што секој од сметки за плати. Постојаност, што може да трае до 48 месеци во замена за подароци.

И на крај, мора да се разгледа поврзувањето. Многу банки бараат само да се поврзе платниот список за оваа сметка, сепак, некои се обидуваат да генерираат набавки на други производи, како што се кредитни картички, па дури и осигурување од сите видови.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.