Како да откажете плаќање со картичка

Како да откажете плаќање со картичка

Плаќањето со картичка стана многу нормално. Не само за онлајн купување, туку се почест е фактот дека не мора да носите физички пари и да плаќате со картичката, за да нема контакт. Но, што ако треба да откажете плаќање? Како да откажете плаќање со картичка? Може?

Ако некогаш сте платиле и сте сфатиле дека не требало да го направите тоа, или дури сметате дека купувањето што сте го направиле е измама, Подолу го имате одговорот и се што можете да направите.

Плаќање со картичка, како се врши?

Пари

Како што знаете, банките издаваат картички поврзани со нашите банкарски сметки. Сепак, постојат различни типови на картички кои вклучуваат различен начин на плаќање помеѓу нив.

Значи, можете да имате:

  • Инстант платежна картичка, односно кога ќе се изврши купување, тоа автоматски се одзема од вашата банкарска сметка.
  • Картичка за одложено плаќање, каде што банката наместо да ги одбие парите од тоа купување, ги плаќа и ги одзема од вашата сметка по време кое може да биде два дена, на крајот на месецот итн.

И како да го откажете плаќањето со картичка?

Картичка за да знаете Како да откажете плаќање со картичка

Одговорот на тоа прашање е да, можете да откажете плаќање со картичка. Но процесот да се направи тоа не е толку лесен како што може да изгледа Во првиот момент.

А тоа е кога треба да ја откажете уплатата и да не ви ја наплатат таа сума, постојат неколку методи (некогаш треба да ги искористиш сите, а други само со првото би било се решено).

Побарајте од трговецот да го врати плаќањето

Замислете дека сте направиле купување. И дека во тој момент сфаќаш дека не можеш да го купиш (на пример, затоа што само ти се јавија и си го купил истото). Потоа, треба да отидете во продавница и да ги побарате парите назад презентирање на враќањето на производот.

Ова е нешто вообичаено, и офлајн и онлајн, односно во физички продавници или онлајн.

Затоа секогаш, кога се врши рефундирање што е платено со картичка, наБанкоматите бараат да им ја дадете картичката со која на почетокот сте платиле, затоа што тоа е начинот на кој на наједноставен начин можат да го вратат.

Сега, ако на пример сте купиле во онлајн продавница и сте сфатиле дека тоа е измама, тогаш овој чекор можеби нема да можете да го направите, и ќе мора да се пресметате со другите опции.

Контактирајте ја вашата банка

Кога првата опција не е можна, мора да ја контактирате вашата банка. Тие можат да го откажат или суспендираат плаќањето додека не им дадете друга нарачка.

Дека да, неили тоа е нешто што можете слободно да го правите. Првото нешто е наведете соодветна причина зошто сакате плаќањето да биде откажано. Во овој случај, и по последниот пример што ви го дадовме, доколку се сомневате дека сте купиле во продавница што нема да ви ги испрати производите, треба да се јавите во вашата банка за да ја задржат исплатата додека не сте сигурни дека продавницата е „сигурна“ и, ако не, не плаќајте за нарачката (ако продавницата е добра, треба да ве контактира за да дознае дали имало некаков проблем).

Да, мора да бидете брзи затоа што не смеете да дозволите да помине премногу време или, во спротивно, би ви направиле повеќе проблеми во банката (на пример, дека треба да поднесете жалба, дека треба да пополните низа документи и да поминете низ одредени процедури).

Контактирајте ја компанијата за картички

Над клупите мислевте дека нема никој? Па вистината е да. Повеќето од картичките што ги користиме во светот се Visa или Mastercard и овие компании работат и на услуга на потрошувачите. Тие се оние кои ги снабдуваат банките со картичките, но и тие би можеле да посредуваат во таков случај.

Тоа е, откажете плаќање со картичка преку нив. Сега, не е толку лесно како што изгледа затоа што во повеќето случаи тие ќе побараат од вас да се јавите во вашата банка и да ја управувате со неа, па ќе треба малку да се борите да ги натерате да ве слушаат (особено ако банката не ви дава решенија што ви одговараат).

Побарајте ја вашата банка

Една последна опција за да можете да откажете плаќање со картичка, особено ако сè друго не успеа, е да го побарате од вашиот ентитет износот на тие пари. Сега тоа не го признаваат лесно.

TЌе треба да пополните документ и да ги приложите сметките, покрај тоа што ќе ги наведете точните причини зошто вашата банка треба да ви ги врати тие пари. Ова вообичаено ќе оди кај менаџерот на банката кој ќе продолжи да ја процени ситуацијата и исто така ќе го прегледа вашиот профил за конечно да даде позитивен или негативен одговор на она што сте го побарале.

Колку време е потребно за да се откаже плаќањето со картичка и да се вратат парите?

Кредитна картичка

Следниот чекор штом знаете дека плаќањето со картичка може да се откаже е знајте го времето во кое тие пари ќе бидат вратени на вашата сметкаВИСТИНА? Овде тоа ќе зависи од многу фактори. И тоа е дека, ако продавницата е таа што го враќа, може да биде веднаш или да има политика за враќање од x дена (односно додека не поминат x дена нема да можат да ги вратат парите). Ако е од банка и не ти прави проблеми може да биде веднаш (особено ако сеуште не го наплатиле тој надоместок). А во случај на повикување на компанијата за картички, или барање, еве го можеби ќе биде потребно повеќе време бидејќи треба да оправдате сè.

Во повеќето случаи нема да имате проблем да ги вратите парите, што е нешто што ви дава сигурност. Но, од друга страна нема да знаете со сигурност точното време што ќе ви биде потребно за да го направите тоа, и ќе мора да бидете свесни за тоа за конечно да го добиете посакуваниот резултат.

Дали ви е јасно како да откажете плаќање со картичка?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.